Grand Prix Austria, edhe Loriana Kuka në çerekfinale
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Pas Akil Gjakovës, çerekfinalen e Grand Prix Upper që po zhvillohet në Austri e ka siguruar edhe xhudistja Loriana Kuka.

Në kuadër të kategorisë deri në 70 kilogramë, xhudistja jonë, Loriana Kuka e ka mposhtur në raundin e dytë xhudisten nga Sllovenia, Anka Pogcnik, raporton KosovaPress.

Tani, Kuka në çerekfinale do të përballet me xhudisten hungareze, Szabina Gercsak.

Deri tani Kuka numëron dy fitore, ku në raundin e parë e mposhti polaken Aleksandra Kowalewska, kurse në të dytin sllovenen Anka Pogacnik.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,214
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024