Policia ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit në Zveçan
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Një përleshje ka ndodhur në mes të Policisë së Kosovës dhe qytetarëve serbë që janë mbudhur para ndërtesës së Komunës së Zveçanit.

Aty janë dëgjuar të shtëna me armë, ndërkohë, Policia ka ndërhyrë për t’i shpërndarë qytetarët, ku ka përdorur edhe lotsjellës.

https://kosovapress.com/admin/policia-nderhyn-per-ti-shperndare-protestuesit-ne-zvecan/

Struktura ilegale kanë lëshuar alarmin në orën 12:00 dhe aty janë mbledhur dhjetëra serbë, për të penguar angazhimin e policisë në asistimin që po bëjnë kryetarëve të rinj.

https://kosovapress.com/admin/policia-po-i-asiston-kryetaret-ne-veri-qe-te-futen-ne-objektet-e-komunave/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024