Newcastle në Ligën e Kampionëve, Howe refuzon revolucionin në skuadër
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Skuadra e Newcastle United ka siguruar Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Tani, trajneri i Newcastle, Eddie Howe ka refuzuar se skuadra do të ketë një revolucion gjatë kësaj vere, ndërsa ka theksuar lojtarët që dëshiron t’i mbajë në klub, raporton KosovaPress.

“Unë dua ta mbaj Martin Dubravkan, Matt Ritchien, Paul Dummettin në skuadër”, tha Howe.

Trajneri i Newcastle e refuzoi revolucionin në skuadër duke thënë: “Unë nuk e shoh këtë gjë për ndoshta 95% të skuadrës. Ndoshta një ose dy lojtarë do të largohen”.

Me vetëm një ndeshje të mbetur deri në fund të sezoni aktual, Newcastle United zë vendin e katërt në tabelë në kuotën e 66 pikëve.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024