Gjakova lufton për çerekfinalen e Grand Prix Austria
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Xhudisti ynë, Akil Gjakova e ka vazhduar me fitore garën në Grand Prix Upper Austria, ku tani është vetëm një “luftë” larg çerekfinales.

Në kuadër të kategorisë deri në 73 kilogramë, Gjakova e ka mposhtur në raundin e dytë xhudistin austriak, Herbert Wicker, raporton KosovaPress.

Në raundin e parë Gjakova e mposhti xhudistin nga Kazakistani, Darkhan Koibagar.

Tani, në raundin e tretë, Akili do të përballet me xhudistin slloven, Martin Hojak, ku në rast fitoreje do të vazhdon në çerekfinale të kësaj gare.

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
9
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024