Gjendja në ministrinë e Industrisë në qeverisjen e PAN-it, përplasen Shala dhe Kusari-Lila
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala u përplas sot me shefen e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lilën lidhur me deklarimin e kësaj të fundit për gjendjen e ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisës dhe Tregtisë gjatë qeverisjes së koalicionit PAN.

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala iu drejtua deputetes së LVV-së, Kusari-Lila se PDK nuk ka menaxhuar asnjëherë me ministrinë e Industrisë, por tha se njëherë e kishte dërguar Kusari-Lilën, e cila kishte menaxhuar me këtë dikaster.

E pas kësaj deklarate, replikoi shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, e cila tha se e vërteta është se nuk e kishte dërguar PDK në krye të ministrisë së Tregtisë, por AKR./B.Ibishi

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024