Ndërron jetë ikona e rock-ut, Tina Turner
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Një prej ikonave të muzikës rock, Tina Turner, ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.

Ajo po përballej me një sëmundje të gjatë derisa ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Zvicër.

Ylli i rock-ut kishte lindur në Shtete e Bashkuara të Amerikës dhe është e njohur për një sërë hitesh, përfshirë “The Best”.

Tina Turner, me miliona albume të shitura dhe dhjetëra çmime të fituara, ka frymëzuar shumë artistë të brezave të ndryshëm.

Siç kanë raportuar mediat botërore, pritet të ketë një ceremoni private funerali ku do të marrin pjesë familja dhe miqtë e ngushtë.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
505
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024