E kryer: Ylli i Arsenalit e rinon kontratën me klubin
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Bukayo Saka ka nënshkruar kontratën e tij të re afatgjate me Arsenalin.

Pasi që kishin marrëveshje verbale që nga muaji shkurt, tani besohet se çdo gjë është nënshkruar dhe përmbyllur mes Sakas dhe Arsenalit, raporton KosovaPress.

Marrëveshja e re do ta mbajë Sakan te Arsenali deri në qershor të vitit 2028, ku ylli anglez do të vazhdojë qëndrimin në “Emirates” për pesë vitet e ardhshme.

Zyrtarizimi dhe komunikata nga klubi pritet të ndodhin shumë shpejtë, ku marrëveshja është arritur pas bisedimeve të gjata mes dy palëve.

Ky është lajm i mirë për “Topçinjtë”, pasi që klube të shumta ishin të interesuara në Sakan. Marrëveshja e kaluar e yllit anglez skadonte në vitin 2024.

Pas Ramsdale, Martinellit dhe Sakas, bisedimet po vazhdojnë për të rinovuar kontratat për William Saliban dhe Martin Odegaard.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,568
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024