Ngjarjet e datës 23 maj
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Konferenca Rajonale: Perspektivë parlamentare për barazinë gjinore dhe qëndrueshmërinë demografike në Ballkanin Perëndimor. Merr pjesë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca (Swiss Diamond, 09:00)

Vazhdon gjykimi në rastin “Thaçi dhe të tjerët” (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport (Kuvendi i Kosovës, N225, 10:00)

Instituti Demokratik i Kosovës(KDI) mban konferencë për media ku do të prezantohen vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc (Zyret e KDI-së në rrugën Bajram Kelmendi, 10:00)

Shoqata e Onkologëve të Kosovës, në bashkëpunim me përfaqësuesen Kosovare të Euromelanomës, organizon fushatën ndërgjegjësuese për Melanomën (Sheshi “Zahir Pajaziti”, 10:00)

Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Bordit të RTK-së interviston kandidatrët e propozuar (Kuvendi i Ksovës, N303, 10:30)

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pret në takim z. James Heappey, Ministër i Shtetit për Forcat e Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar (Kabineti i Presidentes, 13:30)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK)mban konferencë për media (Oborri i Kuvendit të Kosovës, 11:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike (Kuvendi i Kosovës, N302, 11:30)

Mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim (Kuvendi i Kosovës N302, 13:00)

Shoqata e Onkologëve të Kosovës, në bashkëpunim me përfaqësuesen Kosovare të Euromelanomës, organizon ligjëratë rreth parandalimit dhe trajtimit të melanomës (Hotel Four Points by Sheraton, 14:00)

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ) merr pjesë në ceremoninë e fillimit të punimeve në stadiumin e fshatit Zhur (14:00)

Organizohet edicioni i parë i ekspozitës NISESOS (Royall City, Lunch Bar Family në rrugën Muharrem Fejza (18:00)

Mbahet koncerti i mbylljes së edicionit të 22 të Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës – ReMusica Festival 2023 (Pallati i Rinisë, 20:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024