Rikthehet në operim njësia A-5 në KEK
Biznes
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) njofton se njësia A-5 pas përfundimit të remontit kapital dhe eliminimit të të gjitha vërejtjeve të evidentuara gjatë fazës testuese, kjo njësi është rikthyer në operim pas mesnate, më 21 maj.

“Sot në operim ka tri njësi të TC-A dhe një njësi të TC-B-së”, thuhet në njoftimin e KEK-ut.

https://kosovapress.com/admin/konfirmon-kek-del-jashte-funksionit-a-5-ne-kosova-a/

Pas rikthimit në funksion të këtij blloku më 7 maj, më 16 të këtij muaji njësia A5 kishte dalë sërish nga funskioni.

Blloku A-5 për rreth 10 muaj ka qënë jashtë funksionit

https://kosovapress.com/admin/rikthehet-ne-operim-blloku-a5-e-termocentralit-kosova-a/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024