Drita-Malisheva, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 15:00 stadiumi i qytetit në Gjilan do të jetë nikoqir i ndeshjes tejet interesante mes Dritës dhe Malishevës, e vlefshme kjo për xhiron e 35 të këtij sezoni në Superligën e Kosovës.

Në xhiron e fundit, Drita barazoi 1:1 në derbin e qytetit me Gjilanin, sikurse Malisheva që barazoi me rezultat të njëjtë me Prishtinën, raporton KosovaPress.

Dritës i duhet fitorja sot me çdo kusht që ta vazhdojë ëndrrën për titull, dhe të shpresoj që Ferizaj ta ndal Ballkanin, kurse Malisheva e synon fitoren që të vazhdojë garën për mbijetesë në Superligë.

Momentalisht, Drita zë vendin e dytë në tabelë në kuotën 67 pikëve, dy sosh më pak se Ballkani në vendin e parë.

Në anën tjetër, Malisheva zë vendin e shtatë në tabelë me 40 pikë, dy sosh larg zonës së rrezikut, ose vendit të tetë, ku gjendet Ferizaj.

Tanimë trajnerët kanë vendosur për formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Drita

Malisheva

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024