Super goli i Kane nga gjuajta e lirë, shkruan histori në Premier Ligë (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja tejet interesante mes Tottenhamit dhe Brentfordit, ku nikoqirët po avancojnë me rezultat minimal 1:0.

Golin e epërsisë për Tottenhamin e shënoi kapiteni i klubit dhe ylli anglez, Harry Kane në minutën e 8’ të ndeshjes, raporton KosovaPress.

Kane shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë, ndërsa shkroi historinë duke u bërë lojtari i parë që shënon në 25 ndeshje të ndryshme të Premier Ligës në një sezon prej 38 ndeshjeve.

Golin e gjeni më poshtë.

VAR Tático on Twitter: "GOAL | Tottenham 1-0 Brentford | Harry Kane https://t.co/Zi1WES0wvG" / Twitter

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024