Tirana dhe Partizani luajnë sfidën e titullit, formacionet zyrtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Janë publikuar formacionet zyrtarë të superderbit të futbollit shqiptar ndërmjet Tiranës dhe Partizanit.

Këto dy skuadra do të ballafaqohen nga ora 18:30 në stadiumin “Selam Stermasi” derisa po luftojnë kokë më kokë për titullin e kampionit, raporton KosovaPress.

Tirana është liderë e tabelës pas 32 xhirove me 59 pikë, vetëm dy më shumë se rivali i sotëm Partizani në vendin e dytë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Tirana: Bekaj, Toshevski, Najdovski, Lulaj, Pergjoni, Deliu, Aleksi, Lushkja, Berisha, Haxhiu, Abazaj

Partizani: Rexhepi, Hadroj, Telushi, Sota, Atanaskoski, Maguette, Massanga, Rrapaja, Murataj, Da Silva, Mba

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024