Superliga e Shqipërisë, Tirana e Partizani luftojnë për vendin e parë
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Superliga e Shqipërisë i rikthehet aksionit sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 33 të këtij sezoni.

Katër ndeshje të programit të sotëm zhvillohen me fillim nga ora 15:00, ndërsa ndeshja e fundit luhet me fillim nga ora 18:30, raporton KosovaPress.

Ndeshje interesante do të jetë ajo në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, ku skuadra e Vllaznisë e pret në shtëpi Teutën, me të dy skuadrat që i ndanë vetëm një pikë në tabelë.

Ndërkaq, e gjithë vëmendja do të jetë te stadiumi “Air Albania” ku do të zhvillohet derbi mes Tiranës dhe Partizanit, dy skuadra këto që po luftojnë kokë më kokë për titullin e kampionit.

Tirana aktualisht është lider i tabelës me 59 pikë të arkëtuara, do sosh më shumë se vendi i dytë dhe kundërshtari i sotëm, Partizani.

Ndeshjet e sotme në Superligën e Shqipërisë i gjeni më poshtë.

15:00 Erzeni – Bylis

15:00 Kastrioti – Egnatia

15:00 Kukësi – Laçi

15:00 Vllaznia – Teuta

18:30 Tirana – Partizani

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024