Parashikimi i motit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, dita e sotme do të karakterizohet me rritje të lehta të temperaturave të mesditës.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 9 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 19 dhe 21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024