Kontrabandim me mallra, arrestohet një i dyshuar
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për kalim ilegal të kufirit si dhe kontrabandim me mallra.

Rasti raportohet të ketë ndodhur të dielën në fshatin Koshuticë të Leposaviqit.

Sipas njoftimit të Policisë, mallrat e gjetura janë dërguar në terminal doganor për procedura të mëtejme.

Koshuticë, Leposaviq. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti është hasur duke kaluar kufirin jashtë pikës së autorizuar zyrtare me një automjet/kombi i cili kishte të ngarkuara për transportim disa gjësende si:  rroba të ndryshme, pajisje shtëpiake (kuzhinë, shporet, frigorifer, dhe televizor të përdorura)”, është bërë e ditur në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar ndërsa ndaj tij janë inicuar rastet “Kalim i paautorizuar i vendkalimeve kufitare apo i vijës kufitare” dhe “Kontrabandim me mallra”.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
345
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024