Ky është trajneri i muajit i prill në Premier Ligë
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Spanjolli e fiton për herë të parë çmimin në fjalë pas pesë fitoreve me Aston Villan në muajin prill.

Unai Emery është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit prill në Premier Ligë, duke e fituar çmimin për herë të parë që prej se morri drejtimin e Aston Villas, raporton KosovaPress.

Emery ka vazhduar transformimin e Aston Villas, duke e ndihmuar që të pozicionohet në top 6 në muajin prill, dhe duke fituar pesë ndeshjes.

51 vjeçari mposhti trajnerët si Pep Guardiola, Roy Hodgson, Eddie Howe dhe Gary O’Neil, pasi votat nga publiku u kombinuan me ato të një paneli të ekspertëve të futbollit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024