Fillon takim i Lajçakut me Listën Serbe
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Filloi takimi i të dërguarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak me të përfaqësuesit e Listës Serbe.

Takimi po zhvillohet në Shtëpinë e Evropës në veri të Mitrovicës.

https://kosovapress.com/admin/hamza-tregon-se-cka-bisedoi-me-lajcakun/

Nga Lista Serbe në takim po marrin pjesë Milan Radojeviq, ish-kryetar i Mitrovicës, Dragisha Milloviq, ish-kryetar i Zveçanit, Serxhan Vulloviq, ish-kryetar i Zubin Potokut, Ivan Todosijeviq, ish-deputet dhe Igor Simiq, ish-deputet.

Lajçak po qëndron në veri të Mitrovicës pas takimit që ka zhvilluar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës dhe pas atij me kryetarin e Mitrovicës, Bedri Hamza./KosovaPress

https://kosovapress.com/admin/lajcak-ura-e-ibrit-nuk-mund-te-rihapet-me-pajtim-vetem-te-njeres-pale/
https://kosovapress.com/admin/lajcak-ne-takim-me-hamzen-diskutohet-per-rihapjen-e-ures-se-ibrit/
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
505
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024