Interi bën hap të madh drejt finales, mposht Milanin në “San Siro”
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

I ka takuar Interit dueli i parë gjysmëfinal ndaj Milanit të zhvilluar “San Siro”

Skuadra e Simone Inzaghit ka fituar me rezultat 2-0 për të bërë kështu një hap të madh drejt finales së Ligës së Kampionëve.

Gjithçka sa i përket rezultatit u vendos në 11 minutat e para kur Edin Dzeko dhe Henrik Mkhtaryan shënuan dy gola të shpejtë, transmeton KosovaPress.

Në pjesën e dytë Milani shfaqi lojë më të mirë duke kërkuar golin dhe krijoi raste mjaftë të mira, por Andre Onana mbeti i pamposhtur.

Gjymëfinalet e dyta, Inter-Milan dhe Manchester City-Real Madrid do të zhvillohen në javën e ardhshme, teksa finalja e madhe do të zhvillohet më 10 qershor në Stamboll.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024