Nora Gjakova kalon në çerekfinale të Botërorit të xhudos
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhudistja kosovare Nora Gjakova ka arritur në çerekfinale të Kampionatit Botëror të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Gjakova në çerekfinale e mposhti gjermanen Seija Ballhaus në kategorinë deri në 57 kilogramë.

https://kosovapress.com/admin/nora-gjakova-ne-cerekfinale-te-boterorit-te-xhudos/

Ajo tani do të kërkojë kalimin në finalen e madhe të këtij kampionati.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024