Vieri parashikon derbin Milan-Inter
Sport
Lexohet për: 2 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Pas paraqitjeve dominuese kundër Lazios , Hellas Veronës dhe Romës në tri ndeshjet e fundit të Serisë A, Vieri është i bindur se forma aktuale e favorizon Interin në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve.

Ndërkohë Milani, pavarësisht se mundi Lazion relativisht në fundjavë, ishte ndalur me barazim kundër Romës dhe Cremoneses në dy ndeshjet e tyre të mëparshme.

Duke folur për “La Gazzetta dello Sport”, Vieri këmbënguli se Interi do të arrijë në këto dy ndeshje në formë më të mirë, përcjellë KosovaPress.

https://kosovapress.com/admin/formacionet-e-mundshme-real-madrid-man-city/

“Interi është më mirë sepse, mbi të gjitha, ata kanë skuadrën më të fortë, duke filluar nga sulmi. Në teori ata nuk mund të humbasin me askënd.”, tha Vieri, përcjellë KosovaPress.

Mungesa e mundshme e sulmuesit me ndikim të Milanit, Rafael Leao është një faktor që do të rëndojë shumë te kuqezinjtë dhe kontributi i tij në sulm do të mungojë shumë nëse ai nuk ia del të luajë.

"Kjo merr 50% ulje të Milanit, pak a shumë," tha ai për dëmtimin e fundit të Leaos. “Ai dhe Theo janë ata që i japin Milanit avantazhe të mëdha, veçanërisht në ndeshje si kjo. Dhe është ai që ka aftësinë të ndryshojë lojën vetë”, shtoi Vieri.

Milani dhe Interi e zhvillojnë të mërkurën në “San Siro” duelin e parë gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024