Kryediplomati kroat sot takohet me Kurtin dhe Gërvallën
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Ministri i Jashtëm i Kroacisë, Gordan Grlic Radman do të qëndrojë sot, për vizitë zyrtare në Kosovë.

Ai do të pritet në takim nga ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, me të cilën do të ketë në takim bilateral.

Pas takimit, ata do të mbajnë konferencë të përbashkët për media.

Takimi do të nisë në ora 08:30.

Radman sot pasdite do të takohet edhe me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024