Vetura merr përpara emigrantët, tetë të vdekur
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Numri i të vdekurve nga aksidenti në Teksas ka shkuar në tetë, ndërsa dëshmitarët kanë përshkruar momentin e tmerrshëm kur një shofer përplasi dhjetëra persona të dielën pranë një qendre emigrantësh në Brownsville.

Sipas mediave të huaja, disa emigrantë ishin në mesin e të vrarëve kur një Land Rover goditi një grup që prisnin në një stacion autobusi, një godinë jofitimprurëse për të pastrehët që ka ndihmuar në strehimin e emigrantëve në qytetin kufitar, thonë autoritetet.

“Ne nuk kemi parë kurrë diçka të tillë”, ka thënë Victor Maldonado, drejtor i Qendrës Ozanam, për CNN.

Policia tha se vijojnë hetimet për ngjarjen e rëndë, e cila u regjistrua nga kamerat vëzhguese.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,993
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024