Milani triumfues në derbin kundër Lazios
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar derbi italian mes Milanit dhe skuadrës së Lazios.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “San Siro”, Milani e ka mposhtur 2:0 skuadrën e Lazios, raporton KosovaPress.

Golat për “Rossonerët” i shënuan Ismael Bennacer (minuta e 17’) dhe Theo Hernandez (minuta e 29’).

Me pikët e reja, Milani ngjitet në pozitën e katërt në tabelë në kuotën e 61 pikëve, krahas Lazios që zë vendin e dytë me 64 pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 2:0 në favor të Milanit.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024