Lista e klubeve që nuk janë licencuar nga MKRS
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS) aprovoi sot licencimin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Drama e licencimit të FFK-së përfundoi sot, pasi që ministri i Sportit nënshkroi licencimin e FFK-së, raporton KosovaPress.

Me licencimin e FFK-së, janë bërë të ditura edhe klubet të cilat i kanë plotësuar kriteret për tu licencuar.

Ballkani, Prishtina, Llapi, Dukagjini, Trepça ’89, Drita, Ramiz Sadiku, Flamurtari, FC Phoenix, Kika, A&N, Ulpiana, Vjosa, Drenasi, 2 Korriku, Arbëria, Trepça, Fushë Kosova, Rahoveci, Vëllaznimi, Feronikeli dhe Rilindja kanë plotësuar kriteret për licencim dhe kanë marrë dritën e gjelbër nga MKRS.

Në anën tjetër, Vushtrria, Liria, Istogu, Ferizaj, Drenica, Gjilani, Malisheva dhe Vllaznia nuk kanë plotësuar kriteret për licencim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024