Superliga e Kosovës, tri ndeshje interesante sot
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Superliga e Kosovës i rikthehet aksionit sot me tri ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 32 të këtij sezoni.

Të tri ndeshjet e programit të sotëm do të zhvillohen me fillim nga ora 15:00, ku spikat ajo mes Gjilanit dhe Dukagjinit, raporton KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe Malisheva, e cila e pret në stadiumin “Liman Gegaj” skuadrën e Trepçës ’89.

Ndërkaq, përballje interesante do të jetë edhe ajo mes Ferizaj dhe Drenicës, ku kjo e fundit veçse është afër rënies nga elita e futbollit kosovar, ndërsa Ferizaj synon fitoren që të vazhdojë luftën për mbijetesë në Superligë.

Programin e plotë e gjeni më poshtë.

15:00 Ferizaj – Drenica

15:00 Gjilani – Dukagjini

15:00 Malisheva – Trepça ‘89

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024