Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kombëtarja e Shqipërisë në konkurrencën e femrave ka mësuar sot kundërshtarët në Ligën e Kombeve për sezonin 2023/24.

Vashat e Shqipërisë janë pozicionuar në Grupin B1 të këtyre kualifikimeve, së bashku me kombëtaret e tjera si Irlanda, Irlanda e Veriut dhe Hungaria, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, datat, oraret dhe vendet se ku do të zhvillohen ndeshjet e kësaj gare, përfaqësuesit e FSHF-së do të diskutojnë me homologët e Grupi B1, për të vendosur kalendarin përfundimtar.

Katër ekipet që zënë pozitat e para në grupet e tyre në Ligën B do të ngjiten direkt në Ligën A, ndërsa katër ekipet e renditura në vendet e dyta në Ligën B do të përballen me katër skuadrat e renditura në vendet e treta në Ligën A, ku fituesit do të qëndrojnë ose zbresin në Ligën A, eventualisht B.

Liga B, Grupi B1

Shqipëria

Irlanda

Irlanda e Veriut

Hungaria

Si e vlerësoni punën e Arbërie Nagavci në krye të Ministrisë së Arsimit?
Shumë të mirë
Mirë
Dobët
Shumë të dobët
Voto
10
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024