Java e vajzave në TIK 2023
Foleja
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Gjatë javës që lamë pas është mbajtur ‘’Java e vajzave në TIK 2023’’. Qëllimi dhe synimi parësor i kësaj iniciative mbetet mbështetja e profesionistëve dhe frymëzimi i vajzave të reja që të konsiderojnë dhe zhvillojnë një karrierë në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit. Për të parë nga afër se si po zhvillohet kjo javë ne vendosem të vizitojmë si dhe të përcjellim aktivitetet e mbajtura në akademinë JCoders në Prishtinë.
Për më shumë ndiqni videon më poshtë:

?t=56
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
505
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024