​Muja fiton Kupën e Belgjikës dhe feston me flamurin e Kosovës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Sulmuesi kosovar Arbnor Muja me skuadrën e tij Antwerp ka fituar Kupën e Belgjikës për këtë edicion garues.

Mujës iu besua fanela e titullarit dhe madje ishte në fushë gjatë gjithë ndeshjes në sfidën që skuadra e tij e fitoi ndaj KV Mechelen me rezultat 2-0, raporton KosovaPress.

Golat për Antwerpin u realizuan nga Janssen dhe Balinkwisha në minutat 35’ dhe 81’.

Pas ndeshjes, Muja ka festuar me flamurin e Kosovës dhe këto momente i ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale ku edhe ka shkruar “Championsss”.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
479
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024