Akademia e Manchester Cityt do të mbaj kampus në Durrës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Gjiganti anglez Manchester City do të zhvillojë një kampus rajonal në qytetin e Durrësit në Shqipëri.

Lajmin e ka konfirmuar kryeministri i Republkës së Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Ai këtë lajm e ka konsideruar si arritje të madhe dhe një rrugë të përbashkët suksesi me miqtë nga Emiratet e Bashkuara, përcjellë KosovaPress.

Ky është postimi i Ramës në “Facebook”:

Sapo ka nisur kapitulli i ri i një historie miqësie e ardhmërie, në një rrugë të përbashkët suksesi me miqtë tanë të paçmuar të Emirateve të Bashkuara, falë mbështetjes së të cilëve Shqipëria hyn edhe në hartën prestigjioze të CITY FOOTBALL GROUP, bashkë me Anglinë, Spanjën, Francën, Italinë, Belgjikën, SHBA, Australinë, Brazilin, Uruguajin, Japoninë, Indinë dhe Kinën

https://kosovapress.com/admin/gjiganti-anglez-do-te-hap-akademi-dhe-shkolle-futbolli-ne-durres/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024