UEFA organizon në Kosovë punëtorinë kundër manipulimit të ndeshjeve
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Për dy ditë me radhë në Kosovë do të mbahet punëtoria e UEFA-s kundër manipulimit të ndeshjeve, një problematikë kjo që po e përcjellë futbollin gjithandej nëpër botë.

Në këtë punëtori do të marrin pjesë ekspertë të UEFA-s, përfaqësueseve të Interpolit, të Këshillit të Evropës, të agjencisë Sportradar, si dhe prokurorëve dhe zyrtarëve të integritetit të garave nga shtete si; Austria, Bullgaria, Kroacia, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Sllovenia, Shqipëria dhe Kosova.

https://kosovapress.com/admin/ademi-takohet-me-babain-e-granit-xhakes/

Kryetari i Federatës së Futbollit të osovës, Agim Ademi, ka thënë se organizimi i një ngjarjeje të tillë në Kosovë është një nder që UEFA ia ka bërë Federatës së Futbollit të Kosovës, por edhe tregues i angazhimit dhe përkushtimit për të ndërmarrë veprime konkrete në luftën kundër dukurive negative në futboll.

Ai ka shtuar se shpreson që ky ëorkshop do të jetë vetëm fillimi i bashkëpunimit në luftën kundër manipulimit të ndeshjeve dhe promovimit të lojës së pastër të futbollit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024