Drita zyrtarizon trajnerin e ri
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Klubi i futbollit Drita ka gjetur pasuesin e Arsim Thaqit për ta drejtuar skuadrën.

Greku Akis Vavalis është emëruar në krye të klubit gjilanas, të cilin do ta drejtoj në gjashtë ndeshjet e mbetura të këtij edicioni, raporton KosovaPress.

Vavalis është pritur nga drejtori gjeneral i skuadrës, Feti Murseli, i cili i dëshiroi mirëseardhje dhe shumë suksese me klubin.

“Marrëveshja e nënshkruar mes klubit dhe trajnerit Akis Vavalis është deri në fund të sezonit 2023/2024 me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.”, thuhet në njoftimin zyrtar të Dritës.

Vavalis ka përvojë dymbëdhjetë vjeçare si trajner dhe ndihmës trajner. Vavalis i bashkohet vjen te Drita së bashku me ndihmësin e tij, Nikolas Karabetakis

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,219
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024