Ngjarjet e datës 23 prill
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) mban konferencë për media për hapjen e Qendrave të Votimit në veri (KQZ, ora 8:00)

KQZ mban konferencën e dytë për media për pjesëmarrjen në votime deri në orën 11:00 dhe ecuria e procesit zgjedhor (KQZ, ora 11:30)

KQZ mban konferencën e tretë për media për pjesëmarrjen në votime deri në orën 15:00 dhe ecuria e procesit zgjedhor (KQZ, ora 15:30)

KQZ mban konferencën e katërt për media për pjesëmarrjen në votime deri në orën 19:00 (KQZ, ora 19:30)

Kandidatët për kryetar të Mitrovicës Veriore votojnë:

Erden Atiq – VV(Objekti i Komunës së M. Veriore, ora 10:00)

Taulant Kelmendi - PDK(Kodra e Minatorëve, ora 10:30)

Betim Osmani - Iniciativa Qytetare Mitrovica(Kodra e Minatorëve, ora 9:00)

Kandidatët për Komunën e Zveçanit:

Sllagjana Pantoviq - kandidate e pavarur(Afër pishinës, ora 8:00)

Ilir Peci – PDK (Sh.F "Isa Boletini", fshati Zhazhe, ora 11:00)

Kandidati për Komunën e Zubin Potokut:

Izmir Zeqiri - PDK (Sh.F “Osman Rama”, fshati Çabër, ora 11:00)

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
462
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024