Nga 1 maji deri më 30 shtator, Shqipëria rikthen vizat për shtetasit rusë
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Nga 20 prilli 2023, shtetasit rusë që do të duan të hyjnë në Shqipëri, do të duhet të jenë të pajisur me viza.

Këshilli shqiptar i Ministrave, pas mbledhjes, ka rishikuar një vendim të mëparshëm për të hequr vizat me Rusinë, shkruan Top Channel.

Ambasada ruse në Tiranë, ka njoftuar gjithashtu se vendimi për lëvizje pa regjim vizash, është anuluar nga pala shqiptare.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024