UEFA publikon renditjen e re te klubeve, Drita më e mira nga futbolli kosovar
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Shtëpia Evropiane e Futbollit (UEFA) ka publikuar sot renditjen më të re për klube.

Nga skuadrat e Superligës së Kosovës, është Drita ajo që renditet më së larti duke zënë pozitën e 199 me 6 mijë e 500 pikë, ndërsa pas saj vjen Prishtina në vendin e 312, kurse kampioni në fuqi, Ballkani është në pozitën e 334

Ndërsa sa i përket renditjes së përgjithshme, Manchester City është në vendin e parë, i ndjekur nga Bayerni dhe Chelsea, kurse Liverpooli dhe Real Madridi kompletojnë top pesëshen e kësaj renditjeje.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024