Vendimi për vizat, Osmani falënderon presidenten e Parlamentit Evropian
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka falënderuar presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, pas nënshkrimit të vendimit për liberalizim të vizave.

Sipas Osmanit, mbështetja e saj ka qenë e palëkundur.

“Faleminderit, e dashur Roberta, për mbështetjen tuaj të palëkundur në mbajtjen e premtimit të dhënë për popullin e Kosovës”, ka shkuar Osmani në Twitter.

https://twitter.com/VjosaOsmaniPRKS/status/1648689673286344705?cxt=HHwWgoCzkbqhqeEtAAAA

Përfundimisht, sot është dhënë drita e gjelbër për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Nga 1 janari 2024 kosovarët do të mund të lëvizin pa viza në shtetet e Zonës Shchengen.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024