Mot i vranët dhe me shi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot  i vranët dhe me shi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat mbeten tipike vjeshtore në të dy vlerat ekstreme. Ato minimale pritet të sillen ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 10 dhe 14 gradë Celsius.

Reshjet do të jenë të intensitetit mesatar deri të lartë pothuaj në gjithë territorin.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe mesatarisht e fortë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024