Pasojat e granatimeve ruse në Kharkiv
Ukrainë
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Një pamje e një ndërtese banimi të shkatërruar pjesërisht pas granatimeve ruse në rrethin Saltivka të Kharkivit, ndërsa lufta ruso-ukrainase vazhdon në Ukrainë edhe sot.

Përndryshe, ushtria e Ukrainës njoftoi gjatë ditës për granatime edhe në ndërtesat e civilëve në disa qytete, e ku tha se kishte edhe për plagosur.

Ndërkohë, akuzoi Rusinë se po arreston mbështetësin e ukrainasë në qytetet që ka pushtuar në Ukrainë./AA/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024