Krerët e FBK do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të FIBA Evropës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Krerët e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) do të jenë pjesëmarrës të Asamblesë së Përgjithshme të FIBA Evropës.

Presidenti i FBK-së, Arben Fetahu dhe sekretarja e përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku marrin pjesë në këtë Asamble, raporton KosovaPress.

Asambleja e Përgjithshme zhvillohet më datat 19 dhe 20 maj në Munih të Gjermanisë, ku krerët e FBK-së përfaqësojnë Kosovën.

Fetahu është anëtar i Komisionit Ligjor (FIBA Europe Legal Commission) ndërsa Dushku është anëtare në Komisionin e të Rinjve (FIBA Europe Youth Commission).

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024