Arrestohet një i dyshuar në Prishtinë, i sekuestrohen tri thika dhe dy copë fishek
Siguri
Lexohet për: 2 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Policia në Prishtinë ka arrestuar sot një person të dyshuar për "Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës".

Arrestimi i të dyshuarit erdhi si rezultat i  ndërmarrjes së një operacioni bastisjeje në rrugën "Rrahman Bahtiri" në Prishtinë, me ç' rast policia  gjeti dhe sekuestroj tri thika, dy copë fishek, si dhe gjësende të tjera. I dyshuari A. I,  mashkull, 38 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës është dërguar në qendrën e mbajtjes prej 48 orësh, dhe ndaj tij është iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale "Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës".

“Prishtinë, 04 prill 2023 – Sot nga zyrtarët e stacionit policor Veriu në Prishtinë, është arrestuar një person i dyshuar për "Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës".

Arrestimi i të dyshuarit erdhi si rezultat i  ndërmarrjes së një operacioni bastisjeje në rrugën "Rrahman Bahtiri" në Prishtinë, me ç' rast policia  gjeti dhe sekuestroj tri thika, dy copë fishek, si dhe gjësende të tjera. Ndërkohë që janë kryer veprimet hetimore të kësaj faze, i dyshuari; A. I,  mashkull, 38 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, me aktvendim mbi ndalimin e personit të dyshuar të nxjerrë nga ana e prokurorit të shtetit,  është dërguar në qendrën e mbajtjes prej 48 orësh, dhe ndaj tij është iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale "Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës"., thuhet në njoftim.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
483
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024