Familjarët e ish-krerëve të UÇK-së pjesë e protestës në Hagë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Familjarë të ish-drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po marrin pjesë në protestën paqësore në Hagë.

Krahas shumë bashkatdhetarëve, në protestën e sotme pjesëmarrës janë edhe djali i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli dhe vajza e ish-kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqit.

E në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së aty ndodhet edhe gruaje e ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, Shqipe Selimi.

Diaspora shqiptare po proteston nën moton “Jo në emrin tim”. Ndërkohë që gjykimi ndaj tyre po vazhdon, në seancën e stome gjyqësore Thaçi dhe të tjerët u deklaruan të pafajshëm.

https://kosovapress.com/admin/jo-ne-emrin-tim-diaspora-shqiptare-mblidhet-ne-mbeshtetje-te-ish-krereve-te-uck-se/
https://kosovapress.com/admin/%e2%80%8bish-kreret-e-uck-se-deklarohen-te-pafajshem-ne-speciale/
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
304
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024