Zyrtare, Gavit i merret numri 6 te Barcelona
Sport
Lexohet për: 2 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Gavi është hequr zyrtarisht nga statusi i lojtarit të ekipit të parë në Barcelonë, mes një mosmarrëveshjeje për regjistrimin e kontratës, dhe gjithashtu duhet të heqë dorë nga fanella e tij me numër 6.

Mesfushori 18-vjeçar trashëgoi numrin ikonë të skuadrës, i veshur më parë nga trajneri aktual i Xavi, pasi ra dakord të shkruante kushte të reja të kontratës në shtator.

Sidoqoftë, La Liga po bllokon regjistrimin e një marrëveshjeje të re pasi Barça vazhdon të ketë vështirësi financiare. Gjigantët katalanas janë mbi buxhetin për 2022-23 dhe, si rezultat, i diplomuari në La Masia, Gavi do të duhet të qëndrojë në listat e klubit Juvenil A për momentin, me La Ligan që konfirmoi të njëjtën gjë kur përditësoi listën e skuadrës së Barcelonës në faqen e tyre zyrtare, përcjellë KosovaPress.

Gavi do të rikthehet në fanellën numër 30 që ai mori kur bëri një përparim të madh te Barça.

Barcelona është e bindur se mund të lirojë hapësirë ​​në faturën e pagave të saj për të regjistruar Gavin këtë verë, mes bisedave për interesin që po tregohet për të riun nga Bayerni.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024