Nikolla takoi delegacionin e Komisionit për Legjislacion të Kuvendit të Kosovës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla priti sot në takim delegacionin e Komisionit për Legjislacionin, Mandatet, Imunitetin dhe Rregulloren të Kuvendit të Kosovës, i cili ndodhet në Tiranë për të diskutuar me kolegët për hartimin e Kodit të Etikës, me mbështetjen teknike edhe të Institutit Kombëtar Demokrat të ShBA-së.

Nikolla, siç u bë e ditur në njoftim, përgëzoi kolegët kosovarë për bashkëpunimin intensiv me kolegët e Kuvendit të Shqipërisë dhe nënvizoi se Marrëveshja e Bashkëpunimit mes dy Kuvendeve po nxitë dhe intensifikon bashkëpunimin parlamentar dhe mes institucioneve, në shërbim të qytetarëve.

Ndërsa, deputetët e Kuvendit të Kosovës falënderuan kryeparlamentaren Nikolla për angazhimin institucional dhe personal në mbështetjen e bashkëpunimit mes Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës dhe vlerësuan bashkëpunimin shumë të frytshëm me kolegët e Kuvendit të Shqipërisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024