Përplasen dy helikopterë të ushtrisë amerikane
Bota
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Një numër njerëzish besohet se vdiqën pasi dy helikopterë të ushtrisë amerikane u përplasën në Kentucky.

Guvernatori i shtetit, Andy Beshear tha se ishte "lajm i vështirë" dhe se priten viktima.

Raportet lokale të lajmeve thanë se incidenti ndodhi rreth orës 21:35 me orën lokale (01:35 GMT), dhe deri në nëntë persona mund të kenë vdekur.

Ushtria lokale konfirmoi se helikopterët e tyre ishin përfshirë në përplasje, shkruan BBC, përcjell KosovaPress

Ngjarja ndodhi në zonën Trigg County, afër bazës së madhe ushtarake Fort Campbell.

Një zëdhënes tha se dy helikopterë HH60 Blackhawk u përplasën gjatë "një misioni rutinë stërvitor".

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024