Liverpooli bën ofertën e parë për Bellingham
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Gjiganti anglez si duket e ka marrë seriozisht çështjen e transferimit të Jude Bellingham, pasi që ka bërë ofertën e parë për yllin anglez.

Sipas agjentit britanik, Haydn Dodge, Liverpooli i ka ofruar afro 100 milionë euro Borussia Dortmundit për shërbimet e Jude Bellingham, raporton KosovaPress.

Por, kjo ofertë e gjigantit anglez pritet të refuzohet nga Dortmundi, pasi që ky i fundit po kërkon afro 150 milionë euro për mesfushorin 19 vjeçar.

Këtë sezon, Bellingham ka arritur të bëjë 34 paraqitje për Dortmundin në të gjitha garat, duke regjistruar 10 gola dhe gjashtë asistime mbi emrin e tij.

(1) CaughtOffside on Twitter: "? EXCLUSIVE ? Liverpool have made a huge bid for Jude Bellingham, close to £100m #LFC (Haydn Dodge) https://t.co/dLPjCMJvEQ" / Twitter

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024