Skenderaj, sekuestrohet një armë
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka sekuestruar sonte një armë në rrugën “Fadil Rrustemi” në Skenderaj.

Rasti ka ndodhur derisa Njësia për Reagim të Shpejtë po realizonte një pikë kontrolli me ç’rast gjatë kontrollit të detajuar brenda veturës së të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë me dy fishekë, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje për armë.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve.

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
677
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024