Franca shënon rënie të numrit të pacientëve në 24 orët e fundit
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Në Francë janë konfirmuar sot 58.432 raste të reja me koronavirus në një periudhë prej 24 orësh, që është dukshëm më pak se në katër ditët e mëparshme, kur mbi 200.000 persona sëmureshin çdo ditë.

Në ditët pas Vitit të Ri, u konfirmua tendenca rënëse e numrit të të infektuarve rishtazi, ndonëse një rënie e mprehtë e numrit të rasteve të reja të zbuluara nuk do të thotë domosdo ndryshim në trend, raporton Reuters.

Mesatarja javore e rasteve të reja në Francë arriti një nivel të ri prej 162.041, që është pesë herë më shumë se në periudhën e mëparshme.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024