Horoskopi për muajin janar
Lexohet për: 8 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Janari simbolizon gjithmonë një fillim të ri, një mundësi për të filluar përsëri. Dhe çfarë na thonë yjet për janarin 2022, çfarë na pret në fillim të vitit të ri?

Dashi

Nëse ka ndonjë dyshim në aftësinë tuaj për të përballuar goditjet, këtë janar do të dëshmoni se jeni të patrembur dhe të fortë.

Ka mundësi që të sfidoheni nga një koleg xheloz, pasi ai ka vendosur të përhapë vibracione toksike rreth jush. Dhe kur të vijë gjysma e dytë e muajit, ai problem do të shkrihet, kështu që ju do të duhet të pastroni rrëmujën e tij.

Nga ana tjetër, jeni mirë me shëndet dhe falë faktit që punoni shumë me veten, nuk lejoni që problemi i dikujt tjetër të bëhet i juaji. Ju qëndroni me të dyja këmbët në tokë dhe jeni në gjendje ta shihni xhelozinë e të tjerëve si problemin e tyre, jo tuajin.

Demi

Pothuajse asgjë nuk mund t'ju ndalojë këtë muaj. Viti i kaluar ishte i vështirë për ju, por sigurisht që keni mësuar një mësim.

Lëvizja juaj e parë në janar do të jetë bllokimi i atij që ju çoi në marrjen e vendimeve të gabuara në mënyrë që të mos ju afrohet më.

Nuk doni më të lejoni që të tjerët t'ju trajtojnë ashtu siç dëshirojnë, gjë që mund ta provojnë këtë muaj. Do t'u tregosh ku është dera.

Tani je plotësisht i dashuruar me veten pasi e ke parë sesi funksionon çdo gjë kur mbahesh pas vetes dhe shkon drejt sukseseve të reja me shumë vetëbesim, shkruan YourTango.

Binjakët

Nëse kënaqeni me anën e errët, do të përfundoni duke e shkatërruar veten këtë muaj. Kjo në thelb do të thotë që nëse ndiheni në depresion, duhet të bëni gjithçka që mundeni për të dalë prej tij. Kërkoni ndihmë dhe dijeni se nuk jeni kurrë vetëm.

Ndërsa përshtateni me vitin e ri, përdorni janarin për të ritheksuar atë që do të thotë më shumë për ju.

Kjo është një kohë e mirë për t'i bërë vetes pyetje të rëndësishme - cilat janë prioritetet tuaja dhe çfarë po bëni për t'i mbajtur ato në qendër të vëmendjes. Ju mund të jeni ende në pension, por jeta po ju thërret dhe ju do të duhet të hapeni dhe thjesht të jetoni.

Gaforrja

Janari ju vjen i qetë dhe largohet me një zhurmë të madhe, ndërkohë që detyrimet në punë rriten.

Ky është një muaj çuditërisht i favorshëm për ju, pasi do të merrni ose një rritje page ose një lloj promovimi. Mirënjohja sundon botën tuaj këtë muaj sepse shumë gjëra pozitive ju presin.

Jeni plotësisht të vetëdijshëm se nuk është gjithmonë aq mirë dhe për këtë arsye jeni mirënjohës për një periudhë të mirë.

Keni gjetur ekuilibrin tuaj mendor dhe mendoni se jeni të aftë për gjithçka. Kjo ndjenjë do t'ju ndjekë për një muaj të tërë. Vetëbesimi është në nivel të lartë dhe do të shfaqet përmes sigurisë në punë dhe arritjes së qëllimeve personale.

Luani

Këtë muaj do të përballeni me partnerin. Jeni përpjekur ta shmangni atë konflikt për pjesën më të madhe të vitit 2021, por e dini që duhet të dilni përpara pasi ai është i shqetësuar, kryesisht për ju dhe sjelljen tuaj.

Nuk e keni ndjerë kurrë nevojën për të ndryshuar, jeni gjithmonë mbi kompromis, por tani do t'ju duhet të përballeni me këtë sfidë të re.

Edhe pse ju duket e frikshme, gjithçka mund të kalojë lehtë dhe shpejt. Gjërat ende duhet të rregullohen, dhe kjo është padyshim diçka që varet nga ju.

Virgjëresha

Është e vështirë të mendosh se ky muaj do të jetë ndryshe nga muaji i kaluar, sepse sa herë që përpiqesh të bindësh veten se është më mirë, nuk ia del.

Megjithëse jo gjithçka është e mrekullueshme, kjo nuk do të thotë se nuk mund të jetë. Këtë muaj, ju do të merreni me mendimet dhe ndjenjat tuaja negative dhe do të shihni se si kjo ndikon te ju dhe në shëndetin tuaj.

Nuk ju pëlqen ideja se ka një lidhje mes trupit dhe mendjes, por në janar do t'ju duhet ta mendoni më thellë.

Peshorja

Ju po jetoni në harmoni me veten këtë muaj. Do të shikoni pas gjithçka që po ju ndodh në këtë moment dhe do të përpiqeni të kuptoni se çfarë është e rëndësishme, çfarë është e pakuptimtë dhe çfarë do të dëshironit të arrini në të ardhmen e afërt.

Do ta gjykoni si të pavlerë atë që nuk ju përshtatet dhe kjo do t'ju lërë më shumë hapësirë ??për t'u përqendruar në atë që ju pëlqen të bëni.

Puna është e lehtë, por jo frymëzuese, ndaj do të ndjeni nevojën për të sjellë pak emocione në jetën tuaj. Do të gjeni disa hobi të reja. Më në fund do të jeni në gjendje të bëni diçka që ju pëlqen vërtet.

Akrepi

Këtë muaj duhet t'i përmbaheni asaj që është karakteristike për ju - të jeni të vendosur.

Mund të zhyteni lehtësisht në dembelizëm dhe kjo është pikërisht ajo që duhet të shmangni sepse ka shumë gjëra që kërkojnë kontributin tuaj, punën dhe vëmendjen tuaj.

Jeta në shtëpi po ecën mirë në janar dhe do t'ju japë një ndjenjë të këndshme sigurie.

Edhe biznesi ecën mirë dhe nuk ka probleme. Ju mund të keni menduar se diçka mund të shkojë keq në janar për sa i përket biznesit tuaj, por duket se gjithçka do të jetë mirë.

Shigjetari

E kapët valën ekstatike në fund të vitit 2021 dhe kjo eufori do t'ju mbajë në janar 2022. Duket se është e vërtetë që Shigjetari është një optimist i pandreqshëm.

Ju dini si ta ndriçoni ditën, më saktë nuk e lejoni veten të qëndroni gjatë poshtë nëse bini.

Janari sjell jo vetëm gëzim, por edhe mundësi të reja me bollëk. Është e mundur që ju të dyfishoni punën, dhe kjo do të thotë dhe do të thotë të ardhura më të larta.

Për herë të parë në dy vjetët e fundit ju mendoni se po jetoni maksimumin tuaj.

Bricjapi

Frika e fundit për shëndetin ju ka ndarë dhe kjo është në fakt gjëja më e mirë që mund t'ju ketë ndodhur. Tani jeni të vetëdijshëm se sa i rëndësishëm është shëndeti.

Janari sjell ide të reja për ju, veçanërisht në lidhje me një mënyrë jetese më të shëndetshme. Me siguri do të provoni aftësitë tuaja të reja në kuzhinë.

Jeta juaj e dashurisë nuk është emocionuese, por e kuptoni se nuk dëshironi që ajo të jetë gjithmonë në kulmin e saj. Është aq e mirë sa është, dhe ju jeni mirënjohës për gjërat e vogla në jetë.

Ujori

Mund të mos jeni gati për vitin e ri sepse jeni ende të thellë në mendime për gjithçka që ka ndodhur gjatë 2021. Nuk është e lehtë për ju që thjesht t'i lini të gjitha, por gjithçka ju tregon se është e vetmja mënyrë për të ecur përpara.

Mendimet për falje gjatë këtij muaji do t'ju shqetësojnë gjithashtu. Ka aq shumë për të hequr qafe sa ju duket si një barrë, por dijeni se është çelësi për t'u ndjerë i lirë. Bëjini vetes një nder dhe drejtohuni në atë drejtim, por mos e shtyni veten.

Peshku

Janari ju godet me të gjitha forcat, me perspektiva të mëdha përparimi dhe disa surpriza pozitive. Ju do të vizitoheni nga një mik i vjetër që ju sjell lajme të mira.

Do të ketë edhe momente për t'i bërë të ditur partnerit se kishit të drejtë për një problem financiar që ka lindur mes jush.

Në fund të fundit, ndoshta do të jeni shumë të lumtur, sepse do të rezultojë se partneri juaj nuk duhet të dyshonte kurrë tek ju.

Shëndeti juaj është i mirë, edhe pse duhet të ushtroheni më shumë dhe t'i kushtoni vëmendje disa ushqimeve që nuk ju pëlqejnë.

A duhet të ketë zgjedhje të parakohshme?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
677
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024