246 raste të reja me koronavirus sot në Maqedoninë Veriore
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.072 testime, 246 kanë rezultuar pozitiv për COVID-19.

Prej rasteve të reja 145 janë në Shkup, Strumicë 16, Prilep 14, Shtip, Ohër dhe Manastir 12 etj.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 547 pacientë të shëruar dhe 6 persona kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoninë Veriore janë diagnostikuar 225.730 raste me COVID-19, prej tyre 212.927 janë shëruar dhe 7.975 persona kanë vdekur.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024