Messi rezulton pozitiv me Covid-19
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Lionel Messi ka rezultuar pozitiv me Covid-19, dhe lajmin e ka konfirmuar klubi i tij Paris Saint-Germain.

Ylli argjentinas do të mungojë në ndeshjes e radhës së PSG kundër skuadrës së Vannes në Kupën e Francës, përcjell KosovaPress.

Messi u rikthye në Argjentinë për Krishtlindjet, dhe që nga ajo kohë e ka kontraktuar virusin së bashku me tre bashkëlojtarë të tjerë.

“Katër lojtarët që kanë testuar pozitivë me Covid-19 janë Lionel Messi, Juan Bernat, Sergio Rico dhe Nathan Bitumazala. Momentalisht ata janë në vet-izolim në bazë të rregullave kundër Covid-19”, shkruante në komunikatën zyrtare të PSG-së.

Po ashtu, në listën e mungesave te gjigandi francez është edhe ylli brazilian Neymar, i cili ende nuk është rikuperuar nga lëndimi në kyçin e këmbës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024