Putin dhe Erdogan biseduan në telefon për garancitë e sigurisë, Sirinë e Libinë
Lexohet për: 1 min.
2 vite më parë
Linku u kopjua

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Recep Tayyip Erdogan, zhvilluan një bisedë telefonike për propozimet e Rusisë për garancitë e sigurisë për Shtetet e Bashkuara dhe NATO-n në raport me Rusinë.

Të dy presidentët diskutuan edhe për situatën në Kaukaz, Siri dhe Libi, njoftoi sot shërbimi për shtyp i Kremlinit.

Putin dhe Erdogan riafirmuan synimin e tyre për të intensifikuar më tej partneritetin midis dy vendeve dhe përmblodhën rezultatet kryesore të bashkëpunimit dypalësh.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
313
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024